O škôlke

Naša škôlka je súkromná materská škôlka v mestskej časti Bratislava – Kramáre pre deti od 2 do 5 rokov.

Naším cieľom je kvalitná, moderná, systematickáinovatívna metóda výchovy a vzdelávania inšpirovaná Dánskym vzdelávacím systémom, ktorý je pretransformovaný na detičky už od útleho veku.

Zameriavame sa na rozvoj osobnosti, učíme sa samostatnosti, sebaobsluhe, rozvoju jemnej a hrubej motoriky hravou formou krôčik za krôčikom.

O škôlke

Učíme sa s radosťou

V našej súkromnej škôlke Krok za Krokom poskytujeme vzdelávanie Anglického jazyka.

Vaše detičky budú viesť milé, usmievavé a láskavé pani učiteľky s dlhoročnou odbornou praxou. Tak ako sa hovorí, škôlka je ako druhý domov, tak aj u nás v Krok za Krokom vytvárame túto rodinnú atmosféru a naše srdiečka a náruč je pre Vaše detičky vždy otvorená a plná lásky.

Učíme sa s radosťou

Zakladateľka

Bronislava Hennelová vyštudovala odbor Psychológia na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave. Má bohaté skúsenosti s prácou s deťmi, či už popri štúdiu na vysokej škole, alebo ako pani učiteľka a au-pair. Jej silnou stránkou je kreativita, precíznosť pri práci, dôslednosť a sebarozvoj. K deťom pristupuje s láskou, porozumením a rešpektom – či už k ich osobnostiam alebo ich potrebám. Detičky vedie k sebaistote a samostatnosti krôčik po krôčiku hravou formou, pretože detstvo je najkrajšia etapa života.

Jej motto: „Práca s deťmi nie je pre mňa práca, ale radosť a splnený sen.“

Materská škôlka Krok za krokom Bratislava - zakladateľka Bronislava Hennelová

Zakladateľka

Jej motto: „Práca s deťmi nie je pre mňa práca, ale radosť a splnený sen.“

Materská škôlka Krok za krokom Bratislava - zakladateľka Bronislava Hennelová

Aktivity pre vaše detičky

Tanečná

Správne zvolená hudba dokáže úplne zmeniť psychický aj fyzický stav dieťatka. Melódie, ktoré sa deťom páčia, zlepšujú ich náladu a zbavujú ich negatívnych emócií, pozitívne ich naladia a prispievajú k uvoľneniu. Vytvorenie prijemnej atmosféry v sprievode dobrej hudby rozhýbe telíčka vašich ratolestí a veľa pohybu spojeného so zábavou prispeje k ich vnútornej pohode. Tento krúžok prebieha 1x týždenne. Samozrejme tanečná nie je jediný druh pohybu, ktorý majú deti v škôlke.

Výtvarná = Kreslím, farbím, maľujem

Detský výtvarný prejav je vo svojom vývojovom rade symbolická hra a vyjadrenie obrazu predstavou. Podobne ako hra je sprevádzaný radosťou a má svoj cieľ. Práve tento cieľ je pre nás dôležitý a snažíme sa ho rozvíjať,  pomôcť dieťatku rásť – rozvíjať kresbovú – výtvarnú prirodzenosť. Tento krúžok prebieha 1x týždenne.

Grafomotorické cvičenia

Prípravné obdobie je obdobím, kedy dieťatko prechádza z rodinného prostredia do školského prostredia. Už v materskej škole je dieťatko pripravované na prvé jednoduché cvičenia. Preto je veľmi dôležité, aby dieťatko ovládalo motoriku svojho tela. Ide o jemnú motoriku, hrubú motoriku a grafomotoriku.  Grafomotorika je súbor psychomotorických činností, ktoré dieťatko vykonáva pri písaní a kreslení. Hravou formou a s úsmevom na tváričkách Vašich detičiek si tieto cvičenia obľúbime.

Free friday

Vedeli ste, že aj v škôlke môže byť Free friday? Pýtate sa čo to vlastne ten Free friday je? Všetci vieme, že v škôlke je nastavený určitý režim, podľa ktorého detičky fungujú. Piatok je u nás vyhradený na prenesenie sa do krajiny rozprávok, spoločnej prípravy malého občerstvenia a nápojov, ktoré si detičky môžu vychutnať v spoločnosti nie len iných detičiek ale aj svojich obľúbených mojkačikoch (hračiek). Vytvorenie krásnej a voľnej atmosféry bez klasického škôlkarského režimu bude perfektným zavŕšením týždňa v škôlke.

Tvorivá dielnička

Tvorivá dielnička je miesto, kde sa fantázií a kreativite medze nekladú. Toto miesto poskytne množstvo príležitostí ako sa  rozvíjať a objaviť skrytý talent či zdokonaliť jemnú a hrubú motoriku. Každé dieťatko si tu príde na svoje a potešia i Vás rodičov, svojimi výtvormi.

Hravá angličtina

Naša metóda vyučovania Anglického jazyka sa opiera o hry, rozprávky, piesne a rôzne tvorivé aktivity. Deti sa zapájajú do dialógov, cvičia si slovnú zásobu, zlepšujú porozumenie a získavajú sebavedomie v používaní anglického jazyka. Sledujeme ich pokroky a prispôsobujeme si výučbu podľa ich potrieb a záujmov.

Tanečná

Výtvarná = Kreslím, farbím, maľujem